Archiwalna wersja strony.
Dowiedz się więcej

Niepożądane działanie leku weterynaryjnego

Niepożądane działanie leku weterynaryjnego

Zgodnie z obowiązującym prawem (Ustawa Prawo Farmaceutyczne Dz.U.08.45.271) Polfa Warszawa S.A. stworzyła własny system nadzoru nad bezpieczeństwem stosowania leków weterynaryjnych, który pomaga nam w ocenie bezpieczeństwa i efektywności naszych produktów.

Zadania systemu to wykrywanie, ocena, zrozumienie i zapobieganie wystąpieniu zdarzeń niepożądanych po zastosowaniu produktów naszej firmy. Zbierane w systemie informacje o zdarzeniach niepożądanych związanych z lekami weterynaryjnymi produkowanymi przez Polfę Warszawa S.A. są szczegółowo analizowane i wykorzystywane w programach zwiększających bezpieczeństwo farmakoterapii.

Zdarzenie niepożądane związane z zastosowaniem leku weterynaryjnego to każde zdarzenie, które jest niekorzystne i niezamierzone a pojawia się po zastosowaniu leku weterynaryjnego (zarówno zastosowanego zgodnie z Charakterystyką Produktu Leczniczego Weterynaryjnego jak i po użyciu poza zarejestrowanymi wskazaniami), włączając w to również brak spodziewanej skuteczności (po zastosowaniu zgodnie z zatwierdzoną Charakterystyką Produktu Leczniczego Weterynaryjnego) lub które występuje u człowieka po ekspozycji na lek weterynaryjny.

Jeśli zaobserwowaliście Państwo wystąpienie zdarzenia niepożądanego po podaniu produktu leczniczego weterynaryjnego naszej firmy prosimy o przesłanie wypełnionego i podpisanego formularza NDL na adres:

Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A.

Dział Bezpieczeństwa Farmakoterapii

ul. Bobrowiecka 6

00-728 Warszawa

 

lub przekazanie informacji:

Tel.: 22 364 61 00, numer wewnętrzny 3

Fax: 22 364 61 66

e-mail: ndlvet@polfawarszawa.pl

wróć