Archiwalna wersja strony.
Dowiedz się więcej

O firmie

Informacje o firmie

Polfa Warszawa S.A. jest jedną z największych polskich firm farmaceutycznych. Od ponad 190 lat dostarcza produkty najwyższej jakości. W 2003 roku firma została przekształcona w jednoosobową spółkę Skarbu Państwa, a od 2004 do 2012 roku wchodziła w skład Polskiego Holdingu Farmaceutycznego S.A. 19 kwietnia 2012 roku, w efekcie prywatyzacji, Polfa Warszawa dołączyła do Grupy Polpharma.

W portfolio warszawskiej Polfy znajduje się ponad 140 różnych leków, które są dystrybuowane na terenie kraju oraz eksportowane do kilkudziesięciu państw na całym świecie. Najbardziej popularnym produktem jest ACARD.

Wolumeny produkcyjne zakładu przy ul. Karolkowej są następujące:

Wolumeny opakowań Polfa

Firma zajmuje specjalne miejsce w Grupie Polpharma i stanowi tzw. centrum doskonałości w zakresie produkcji leków sterylnych i oftalmicznych. Wytwarza m.in. leki iniekcyjne, krople donosowe i krople oczne. Warunki wytwarzania w Polfie Warszawa odpowiadają najwyższym standardom w zakresie czystości, specyficznym dla produkcji sterylnej. Firma rozwija m.in. unikalne na rynku krople oczne bez konserwantów.

Polfa kładzie szczególny nacisk na wykorzystanie najnowszych technologii produkcyjnych, które gwarantują wysoką jakość i bezpieczeństwo wytwarzanych leków, a także spełniają wszelkie standardy obowiązujące w zakresie ochrony środowiska. Niezmienną misją Polfy Warszawa jest produkcja leków najwyższej jakości, dostępnych dla każdego. Firma pozostaje jej wierna od lat, skutecznie lecząc kolejne pokolenia Polaków. Główny zakład produkcyjny Polfy znajduje się przy ul. Karolkowej w Warszawie.

Od 2015 roku Polfa Warszawa S.A. realizuje strategiczną dla Grupy Polpharma inwestycję. W Duchnicach pod Warszawą trwa budowa nowej fabryki, która będzie jednym z najnowocześniejszych zakładów farmaceutycznych w Europie.

 

Informacje dla akcjonariuszy

Firma Spółki: Polfa Warszawa S.A.
Adres: ul. Karolkowa 22/24, 01-207 Warszawa
NIP: 525-000-04-81
KRS: 0000147193
Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie,
XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
Kapitał zakładowy: 230 000 000 zł 

Piąte wezwanie akcjonariuszy

Czwarte wezwanie akcjonariuszy

Trzecie wezwanie akcjonariuszy

Wezwanie akcjonariuszy

Drugie wezwanie akcjonariuszy