Archiwalna wersja strony.
Dowiedz się więcej

Nieantybiotykowy lek na schorzenia oczu ABM

Nieantybiotykowy lek na schorzenia oczu ABM

W 2023 r. otrzymaliśmy dofinansowanie w ramach konkursu na opracowanie i rozwój innowacyjnych rozwiązań w obszarze nowych postaci farmaceutycznych produktów leczniczych dopuszczonych do obrotu, leków generycznych i leków biopodobnych (ABM/2022/4) finansowanego prze Agencję Badań Medycznych dla projektu pn. „Opracowanie i wprowadzenie na rynek medyczny pierwszego produktu nieantybiotykowego w leczeniu infekcyjnych schorzeń oczu – innowacyjnej postaci farmaceutycznej zawierającej substancję antyseptyczną”. Stroną umowy są Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne Polfa.

Celem projektu jest opracowanie i wprowadzenie na rynek pierwszego produktu nie antybiotykowego w leczeniu infekcyjnych schorzeń oczu o innowacyjnej kompozycji oftalmicznej w postaci kropli do oczu, zawierającego substancję aktywną – jodopowidon. Produkt zmieni dotychczasowe podejście do leczenia infekcji oka i przyczyni się do zapobiegania antybiotykoodporności. Wprowadzenie na rynek innowacyjnej postaci produktu leczniczego opartego na jodopowidonie, zapewni pacjentom dostęp do skuteczniejszej i bezpieczniejszej od nadużywanej obecnie antybiotykoterapii formy leczenia schorzeń infekcyjnych oczu, wypełniając lukę rynkową, zapewniając stabilność wytwarzania i dostępu do leku.

Całkowita wartość projektu: 19 999 700,26 PLN

Wartość dofinansowania: 9 942 145,65 PLN

Projekt dofinansowano z budżetu państwa w ramach konkursu na opracowanie i rozwój innowacyjnych rozwiązań w obszarze nowych postaci farmaceutycznych produktów leczniczych dopuszczonych do obrotu, leków generycznych i leków biopodobnych (ABM/2022/4).  

wróć