Archiwalna wersja strony.
Dowiedz się więcej

Strefa na Zdrowie – bezpłatne badania dla Polaków

21.05.2018 Grupa Polpharma

Strefa na Zdrowie – bezpłatne badania dla Polaków

Już 27 maja w Koszalinie odbędzie się pierwsza z ośmiu zaplanowanych na ten rok akcji bezpłatnych badań „Strefa na Zdrowie” zainicjowanej przez Polpharmę. W 8 miastach Polski: Koszalinie, Sieradzu, Nowej Dębie, Starogardzie Gdańskim, Włocławku, Siedlcach, Legnicy i Białej Podlaskiej w specjalnie zaprojektowanym namiocie mieszkańcy będą mogli skorzystać z badań kardiologicznych, endokrynologicznych, okulistycznych i badania spirometrycznego. To jak do tej pory najszersza oferta bezpłatnych badań dla polskich pacjentów.

W tym roku Polacy przebadani zostaną pod kątem:

  1. kardiologicznym: badanie cholesterolu, glukozy, jedyne w Polsce badanie wieku serca oraz konsultacje kardiologiczne
  2. endokrynologicznym: badanie TSH, konsultacje endokrynologiczne
  3. pulmonologicznym: badanie spirometryczne, konsultacje pulmonologa
  4. okulistycznym: badania przesiewowe w kierunku jaskry: pomiar ciśnienia w gałce ocznej i badanie dna oka, konsultacje okulistyczne

Ideą trwającej już 5 lat akcji Polpharmy jest ułatwienie dostępu do badań, porad lekarskich i edukacji zdrowotnej pacjentom w wieku powyżej 40 r. To także odpowiedź na długi czas oczekiwania w Polsce na wizytę u specjalisty. Zgodnie z danymi Barometru Fundacji WHC polscy pacjenci najdłużej czekają m.in.: do endokrynologa (10,3 mies.); kardiologa (3,2 mies.) i diabetologa (3 mies.).

Do tej pory w ramach akcji „Strefy na zdrowie”  Polpharma przebadała ponad 16 tysięcy polskich pacjentów podczas 79 akcji bezpłatnych badań na terenie całej Polski.

Terminy akcji 2018:

Miasto

Data

Koszalin

27 maja

Sieradz

2 czerwca

Nowa Dęba

17 czerwca

Włocławek

23 czerwca

Starogard Gdański

 30 czerwca

Siedlce

 2 września

Legnica

 8 września

Biała Podlaska

 28 września
wróć