Polpharma zwycięzcą XII Rankingu Odpowiedzialnych Firm

18.06.2018 Grupa Polpharma

Polpharma zwycięzcą XII Rankingu Odpowiedzialnych Firm

Polpharma została zwycięzcą XII Rankingu Odpowiedzialnych Firm. Po raz pierwszy w historii rankingu pozycję lidera zdobyła polska firma. Co więcej, Polpharma uzyskała maksymalną możliwą liczbę punktów.

Kolejne pozycje na podium zajęły firmy Schenker oraz Polska Grupa Energetyczna. Polpharma zajęła również I miejsce w kategorii „dobra konsumpcyjne i farmacja”, wyprzedzając firmy Coca-Cola i CCC.

Ranking Odpowiedzialnych Firm to jedyne zestawienie firm działających w Polsce ocenianych pod kątem jakości zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu (CSR). Łącznie wzięło w nim udział 211 firm. W tym roku organizatorem rankingu był Koźmiński Business Hub, natomiast partnerami merytorycznymi - Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz Global Compact Network Poland. Za weryfikację odpowiadała firma Deloitte, zaś partnerem medialnym był Dziennik Gazeta Prawna.

Zwycięstwo w rankingu jest potwierdzeniem ogromnej pracy, jaką Polpharma wykonała w ostatnich latach w zakresie udoskonalania swoich standardów. Zasady odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju stały się integralną częścią sposobu zarządzania w organizacji. Powstała Strategia Odpowiedzialności Społecznej Grupy Polpharma, oparta na 3 filarach: służba pacjentom i społeczeństwu, etyczne prowadzenie biznesu oraz innowacje i rozwój wiedzy. W jej realizację zaangażowane są wszystkie obszary w firmie. Wdrożono również zaawansowane programy, takie jak m.in. Program Etyczny czy Zrównoważony Łańcuch Dostaw, a także szereg inicjatyw prowadzonych we współpracy z interesariuszami firmy – pracownikami, dostawcami, pacjentami, naukowcami czy społecznościami lokalnymi.

Pełne wyniki XII Rankingu Odpowiedzialnych Firm dostępne są na stronie www.rankingodpowiedzialnychfirm.pl

wróć