Archiwalna wersja strony.
Dowiedz się więcej

Polpharma zwycięzcą XII Rankingu Odpowiedzialnych Firm

18.06.2018 Grupa Polpharma

Polpharma zwycięzcą XII Rankingu Odpowiedzialnych Firm

Polpharma została zwycięzcą XII Rankingu Odpowiedzialnych Firm. Po raz pierwszy w historii rankingu pozycję lidera zdobyła polska firma. Co więcej, Polpharma uzyskała maksymalną możliwą liczbę punktów.

Kolejne pozycje na podium zajęły firmy Schenker oraz Polska Grupa Energetyczna. Polpharma zajęła również I miejsce w kategorii „dobra konsumpcyjne i farmacja”, wyprzedzając firmy Coca-Cola i CCC.

Ranking Odpowiedzialnych Firm to jedyne zestawienie firm działających w Polsce ocenianych pod kątem jakości zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu (CSR). Łącznie wzięło w nim udział 211 firm. W tym roku organizatorem rankingu był Koźmiński Business Hub, natomiast partnerami merytorycznymi - Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz Global Compact Network Poland. Za weryfikację odpowiadała firma Deloitte, zaś partnerem medialnym był Dziennik Gazeta Prawna.

Zwycięstwo w rankingu jest potwierdzeniem ogromnej pracy, jaką Polpharma wykonała w ostatnich latach w zakresie udoskonalania swoich standardów. Zasady odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju stały się integralną częścią sposobu zarządzania w organizacji. Powstała Strategia Odpowiedzialności Społecznej Grupy Polpharma, oparta na 3 filarach: służba pacjentom i społeczeństwu, etyczne prowadzenie biznesu oraz innowacje i rozwój wiedzy. W jej realizację zaangażowane są wszystkie obszary w firmie. Wdrożono również zaawansowane programy, takie jak m.in. Program Etyczny czy Zrównoważony Łańcuch Dostaw, a także szereg inicjatyw prowadzonych we współpracy z interesariuszami firmy – pracownikami, dostawcami, pacjentami, naukowcami czy społecznościami lokalnymi.

Pełne wyniki XII Rankingu Odpowiedzialnych Firm dostępne są na stronie www.rankingodpowiedzialnychfirm.pl

wróć