Polpharma wspiera starogardzki szpital

22.12.2016 Grupa Polpharma

Polpharma wspiera starogardzki szpital

Dzięki remontowi przeprowadzonemu przez Polpharmę, Oddział Pediatryczny Kociewskiego Centrum Zdrowia w Starogardzie Gdańskim zyskał komfortową salę chorych przystosowaną do hospitalizacji dzieci z chorobami zakaźnymi.

Remont sali chorych wraz z węzłem sanitarnym zakończył się na początku grudnia i przebiegał bardzo sprawnie i profesjonalnie. W związku z faktem, iż remontowana sala służyć ma jako tzw. izolatka, koniecznym było dostosowanie prac remontowych oraz instalacyjnych do określonych przepisów sanitarno-epidemiologicznych. Dodatkowo w sali chorych podłączono gazy medyczne, stosowane podczas leczenia dzieci w najcięższych stanach. Zakres prac obejmował m. in. wymianę stolarki drzwiowej, posadzki, sufitu, montaż instalacji elektrycznej, systemu przywoławczego, gazów medycznych, odpowiedniej wentylacji powietrza oraz prace sanitarne i budowlane.

– W naszym oddziale bardzo często przyjmujemy dzieci z chorobami zakaźnymi, w tym z infekcjami przewodu pokarmowego, układu oddechowego oraz dotyczącymi układu nerwowego. Dlatego tak ważne dla nas było to, aby posiadać dodatkową izolatkę, komfortową i przyjazną dla naszych małych pacjentów – czyli taką z której od dzisiaj będą mogły korzystać nasze chore dzieci – podkreśla lek. Andrzej Rewieński, Kierownik Oddziału Pediatrycznego.

– Wsparcie dla Kociewskiego Centrum Zdrowia, tym razem w postaci wykonanych prac remontowych – to kolejny wyraz zaangażowania Polpharmy w sprawy ważne dla społeczności lokalnej. Staramy się kierować naszą pomoc tam, gdzie ma ona największy wpływ na poprawę sytuacji pacjentów. Tak jest w przypadku Oddziału Pediatrycznego w Starogardzie, który udziela pomocy dzieciom z całego regionu – podkreśla Tomasz Moys, Wiceprezes Zarządu Polpharma SA. – Jesteśmy bardzo wdzięczni Polpharmie za wspaniałą pomoc, dzięki której przede wszystkim zwiększy się bezpieczeństwo sanitarno-epidemiologiczne, ale także komfort pobytu naszych małych pacjentów – dodaje Adam Magiełka, Prezes Zarządu Kociewskiego Centrum Zdrowia Sp. z o. o.

To nie pierwszy przykład wsparcia Polpharmy – największej firmy w regionie i lidera rynku farmaceutycznego w Polsce. W tym roku Polpharma ufundowała specjalistyczny sprzęt medyczny o wartości rynkowej prawie 100 tys. zł, przeznaczony dla Oddziału Ginekologiczno-Położniczego, dzięki któremu zwiększył się standard opieki okołoporodowej w naszej placówce. Przekazany przez Polpharmę system centralnego nadzoru położniczego MONAKO umożliwia kompleksową opiekę nad nienarodzonym dzieckiem. Wyniki prowadzonej na bieżąco analizy są natychmiast dostępne do interpretacji klinicznej, pozwalając na wczesne wykrycie wewnątrzmacicznego zagrożenia płodu. Każda z dwóch stacji monitorujących pozwala na podłączenie do wielu kardiotokografów i jednoczesne wyświetlanie rejestrowanych przez nie sygnałów. Pozwala to jednej osobie skutecznie nadzorować wiele pacjentek, zapewniając tym samym maksymalną efektywność i wysoki standard opieki.

Dodatkowo firma na przestrzeni ostatnich lat wyposażyła m.in. szpitalny Oddział Kardiologiczny oraz sfinansowała zakup windy.

wróć