Archiwalna wersja strony.
Dowiedz się więcej

Polpharma na inauguracji Kongresu Wyzwań Zdrowotnych

08.03.2018 Grupa Polpharma

Polpharma na inauguracji Kongresu Wyzwań Zdrowotnych

Polpharma jest nie tylko liderem w branży farmaceutycznej i wiodącym eksporterem, ale przede wszystkim gwarantem bezpieczeństwa lekowego polskich pacjentów. – Krajowy przemysł farmaceutyczny chce być wsparciem dla pacjentów, a dla państwa partnerem – podkreślała Barbara Misiewicz-Jagielak, Dyrektor ds. Relacji Zewnętrznych Polpharmy, podczas sesji inauguracyjnej III Kongresu Wyzwań Zdrowotnych. Zwracała uwagę na ważną rolę rodzimego sektora farmaceutycznego dla polskich pacjentów, ale też dla polskiej gospodarki. – Długa droga przed nami, ale mamy ogromny potencjał. Wszyscy możemy czuć się dumni. Mamy w Polsce znakomitych naukowców i lekarzy, ale też wspaniały przemysł farmaceutyczny, który jest bardzo innowacyjny – dodała. 

Funkcjonowanie sieci szpitali, problem niedoboru kadr medycznych, informatyzacja w zdrowiu, ale też ograniczony dostęp pacjentów do terapii lekowych i wsparcie rządu dla rodzimych producentów leków było tematem sesji inaugurującej tegorocznego III Międzynarodowego Kongresu Wyzwań Zdrowotnych. Wszyscy uczestnicy debaty zwracali też uwagę na pilną potrzebę szerokiej dyskusji na temat przyszłego kształtu systemu opieki zdrowotnej w Polsce.

Kongres Wyzwań Zdrowotnych, który po raz trzeci odbywa się w Katowicach, to miejsce debaty na temat kluczowych zagadnień dla systemu ochrony zdrowia w Polsce. Spotykają się tu specjaliści z różnych specjalności medycznych i farmaceutycznych, a także przedstawiciele nauki, biznesu, administracji rządowej i samorządowej, organizacji samorządowych oraz mediów. Wydarzenie odbywa się od 8 do 10 marca; więcej informacji na stronie Kongresu http://www.hccongress.pl/pl/.

wróć