Polpharma wiceliderem XI Rankingu Odpowiedzialnych Firm

12.05.2017 Grupa Polpharma

Polpharma wiceliderem XI Rankingu Odpowiedzialnych Firm

Polpharma zajęła 2. miejsce na poziomie diamentowym w XI Rankingu Odpowiedzialnych Firm. To najwyższa kategoria tegorocznego zestawienia, do której zakwalifikowało się tylko dziewięć firm – liderów w zakresie odpowiedzialności społecznej w Polsce. Pierwsze miejsce ex-equo zajęły Coca-Cola HBC i DB Schenker, trzecia pozycję– Orange Polska.

Ranking Odpowiedzialnych Firm to jedyne zestawienie firm działających w Polsce ocenianych pod kątem jakości zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu (CSR). Jest on publikowany przez Dziennik Gazetę Prawną. Od 2007 roku tworzą go prof. Bolesław Rok, dyrektor Centrum Etyki Biznesu i Innowacji Społecznych Akademii Leona Koźmińskiego – odpowiedzialny za merytoryczną stronę rankingu – oraz Jarosław Horodecki, zajmujący się analizą danych i przygotowaniem finalnych zestawień. Partnerem Rankingu Odpowiedzialnych Firm jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu, a za weryfikację odpowiada firma Deloitte.

W tegorocznym Rankingu poszczególne firmy zostały ocenione w ramach trzech istotnych form CSR, opisanych poprzez trzy kolory. Firmy „kryształowe” koncentrują się na doskonaleniu swoich relacji z interesariuszami, „platynowe” przede wszystkim realizują zasady zrównoważonego rozwoju, zaś „diamentowe” podejmują najważniejsze wyzwania w ramach odpowiedzialnych innowacji – powiedział prof. dr hab. Bolesław Rok z Akademii Leona Koźmińskiego w czasie gali, która odbyła się 11 maja w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Polpharma od lat znajduje się w gronie liderów odpowiedzialności społecznej i zrównoważonego rozwoju w Polsce, stale doskonaląc swoje praktyki  i standardy w tej dziedzinie. Firma realizuje Strategię Społecznej Odpowiedzialności, która opiera się na 3 filarach: służba pacjentom i społeczeństwu, etyczne prowadzenie biznesu oraz innowacje i rozwój wiedzy.

Łącznie w Rankingu Odpowiedzialnych Firm wzięło udział już ponad 200 firm działających na polskim rynku. Ranking nie tylko umożliwia porównanie wyników w różnych obszarach CSR pomiędzy poszczególnymi firmami, ale jest także jest cennym instrumentem ułatwiającym uporządkowanie i rozwój strategii odpowiedzialności biznesu. W tym roku dodatkowo zwrócono na istotne wyzwania podejmowane przez najlepsze firmy w ramach odpowiedzialnych innowacji.

 

wróć