Polpharma oficjalnym sponsorem akademickiej reprezentacji Polski

17.01.2017 Grupa Polpharma

Polpharma oficjalnym sponsorem akademickiej reprezentacji Polski

Polpharma została oficjalnym sponsorem akademickiej reprezentacji Polski na XXVIII Zimowej Uniwersjadzie, która odbędzie się  od 29 stycznia do 8 lutego 2017w Ałmatach. Weźmie w niej udział ponad sześćdziesięciu polskich sportowców. Największa reprezentacja wystąpi w narciarstwie alpejskim, łyżwiarstwie szybkim i snowboardzie. Do Kazachstanu polecą m.in. medaliści sprzed dwóch lat i olimpijczycy z Soczi.

- Trzymamy kciuki za wszystkich naszych zawodników na uniwersjadzie, a dla medalistów ufundowaliśmy dodatkowe nagrody finansowe. Polpharma od lat wspiera aktywność sportową oraz liczne przedsięwzięcia skierowane do środowiska studenckiego. Sponsoring polskiej reprezentacji na uniwersjadzie w Kazachstanie ma jednak dla nas szczególne znaczenie – Polpharma jest największym polskim inwestorem w tym kraju, a właściciel naszej firmy – Pan Jerzy Starak – jest konsulem honorowym Kazachstanu w Polsce –  podkreśla Magdalena Rzeszotalska, Dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej i CSR Polpharmy.

W Uniwersjadzie w Ałmatach udział weźmie ponad dwa tysiące sportowców z ponad sześćdziesięciu krajów świata. Rywalizacja odbędzie się w dwunastu dyscyplinach: narciarstwie alpejskim, biathlonie, biegach narciarskich, curlingu, łyżwiarstwie figurowym, łyżwiarstwie szybkim, narciarstwie dowolnym, hokeju na lodzie, kombinacji norweskiej, short tracku, skokach narciarskich i snowboardzie. Biało-czerwoni wystąpią w dziewięciu dyscyplinach. Zabraknie ich w turnieju hokejowym oraz zawodach curlingowych i łyżwiarstwa figurowego.

W piątek, 27 stycznia br. w Warszawie odbędzie się uroczystość ślubowania i pożegnania reprezentacji. W naszej ekipie są  studenci 18 polskich i jednej zagranicznej uczelni. Wśród nich znajdzie się m.in. uniwersjadowy multimedalista Adam Cieślar, który w 2013 roku sięgnął po dwa złote i jeden srebrny, a dwa lata później dwa złote medale. Startujący w kombinacji norweskiej zawodnik AZS AWF Katowice, uczestnik igrzysk w Soczi będzie jedną z największych polskich gwiazd i nadziei medalowych. Kibice będą mogli emocjonować się występami także innych olimpijczyków  z Soczi. W Ałmatach walczyć o medale będą m.in. biegacz narciarski Jan Antolec czy snowboardzistki Karolina Sztokfisz i Aleksandra Król.

Zimowe Uniwersjady, w których rywalizują studenci z całego świata, rozgrywane są od 1960 roku. Polscy sportowcy zdobyli dotąd 159 medali – 47 złotych, 56 srebrnych i 56 brązowych.

Wyjazd sportowców na Uniwersjadę jest finansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Partnerem akademickiej reprezentacji Polski jest Regatta, która zapewnia stroje marki Dare2b.

Na bieżąco można będzie śledzić sukcesy polskiej reprezentacji na:

wróć